itb.png

Baza zawiera informacje o obowiązujących Aprobatach Technicznych ITB, Europejskich Aprobatach Technicznych, Krajowych Ocenach Technicznych ITB, Europejskich Ocenach Technicznych, Rekomendacjach Technicznych ITB i aprobatach innych jednostek aprobujących, które zdecydowały się na przekazywanie tekstów wydanych przez siebie aprobat do zbiorów Biblioteki ITB.

UWAGA: NOWE PRZEPISY KRAJOWE OD 1 STYCZNIA 2017 r.

logo_lukasiewicz_instytut_spawalnictwa.png

BASPAW to tworzona w Instytucie Spawalnictwa specjalistyczna baza bibliograficzno-abstraktowa, obejmująca artykuły z literatury światowej na temat spawalnictwa i dziedzin pokrewnych.

baztech2.png

BazTech jest bibliograficzno-abstraktową bazą danych rejestrującą od 1998 r. artykuły z polskich czasopism z zakresu nauk technicznych, ścisłych i ochrony środowiska. BazTech rozwija się w kierunku pełnotekstowej bazy cytowań. Do opisów artykułów dodawane są bibliografie załącznikowe (od 2005 r.), a na podstawie umów z wydawcami – pełne teksty publikacji.

bazekon2.png

BazEkon to baza dziedzinowa z zakresu nauk ekonomicznych i pokrewnych. Baza została umieszczona na platformie Wirtualnej Biblioteki Nauki ICM i znajduje się w wykazie baz referencyjnych tworzonym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

logobibnauki2.png

Biblioteka Nauki udostępnia w sposób otwarty pełne teksty artykułów publikowanych w polskich czasopismach naukowych i pełne teksty wybranych książek naukowych wraz z ich metadanymi. Platforma umożliwia przeszukiwanie zasobów pełnotekstowych pochodzących z pięciu baz dziedzinowych:
– AGRO (czasopisma z zakresu nauk rolniczych oraz ścisłych i przyrodniczych),
– BazTech (czasopisma z zakresu nauk inżynieryjno-technicznych oraz nauk ścisłych i przyrodniczych),
– CEJSH (czasopisma z zakresu nauk społecznych i humanistycznych),
– DML-PL (czasopisma z zakresu nauk inżynieryjno-technicznych),
– PSJD (czasopisma z zakresu nauk ścisłych i przyrodniczych oraz obszaru nauk medycznych i o zdrowiu).
Na platformie znajdują się także pełne teksty książek naukowych gromadzonych wcześniej w serwisie Otwórz Książkę oraz inne książki udostępnione przez współpracujących z Biblioteką Nauki wydawców.

biomedcent1.png

BioMedCentral Part of Springer Nature posiada stale rozwijające się portfolio około 300 recenzowanych czasopism, w których publikowane są odkrycia w dziedzinie nauki, technologii, inżynierii i medycyny. Baza rozszerza swoją ofertę poza nauki biomedyczne. Udostępnia również materiały z dziedzin nauk fizycznych, matematyki, inżynierii środowiska, nauk przyrodniczych i nauk o materiałach. Od 1999 roku został wdrożony model otwartego dostępu.

bookfinderlogo2.pngbookfinderlogo1.jpg

BookFinder.com to kompleksowa wyszukiwarka e-commerce, która przeszukuje zasób ponad 150 milionów książek anglojęzycznych na sprzedaż — nowych, używanych, rzadkich, wyczerpanych i podręczników. Przeszukując każdy większy katalog online, wyszukiwarka informuje użytkownika, którzy księgarze oferują najlepsze ceny i wybór. Gdy użytkownik znajdzie interesującą go książkę, może ją zakupić bezpośrednio od oryginalnego sprzedawcy (BookFinder nigdy nie pobiera marży z pośrednictwo).

bazekon_cytheader-footer1.png

CYTOWANIA w BazEkon to program bibliometryczny, który przetwarza przypisy literaturowe artykułów, zarejestrowanych w BazEkon. Program oblicza podstawowe charakterystyki bibliometryczne (indeks Hirscha i liczba cytowań) dla występujących w tych przypisach autorów i czasopism. Program działa wyłącznie na przypisach opracowanych (zindeksowanych).

doab-logo.png

DOAB (Directory of Open Access Books) to usługa wyszukiwania książek o otwartym dostępie i wydawców książek. Baza indeksuje i zapewnia dostęp do wysokiej jakości recenzowanych książek m. in.: z dziedziny architektury, fizyki, matematyki, ekonomii, rolnictwa, nauk o żywieniu.

doaj.png

Baza DOAJ (Directory of Open Access Journals) zawiera artykuły z ponad 17000 tysięcy czasopism o otwartym dostępie (ponad 6800000 tekstów), obejmujących wszystkie dziedziny nauki: technologię, medycynę, nauki społeczne, sztukę i humanistykę. Gromadzone w bazie czasopisma pochodzą z 130 krajów (publikacje w 80 językach), a ponad 12000 tytułów wykazywanych w bazie to czasopisma bez opłat za przetwarzanie artykułów.

ostilogo.png

ECD (Energy Citations Database) obejmuje wyniki badań naukowych i technicznych w dziedzinach interesujących DOE (The Department of Energy United States), takich jak: chemia, fizyka, materiały, nauki o środowisku, geologia, inżynieria, matematyka, klimatologia, oceanografia i informatyka. Zawiera cytaty bibliograficzne z raportów, materiałów konferencyjnych, artykułów z czasopism, książek, rozpraw i patentów. OSTI.GOV to główne narzędzie wyszukiwania wyników badań naukowych, technologicznych i inżynieryjnych w DOE oraz centrum organizacji informacji Biura Informacji Naukowej i Technicznej DOE The Department of Energy (DOE) Office of Scientific and Technical Information (OSTI) – Departament Energii (DOE) Biuro Informacji Naukowo-Technicznej (OSTI) w Stanach Zjednoczonych.

emis3r.gif

Europejski Serwis Informacji Matematycznej (EMIS) to centralny portal dla elektronicznych zasobów matematycznych w Europie. Przy wsparciu Europejskiego Towarzystwa Matematycznego i wielu wydawców, FIZ Karlsruhe opracował elektroniczną bibliotekę o otwartym dostępie w dziedzinie matematyki, a także wiele innych przydatnych zasobów. EMIS to baza danych udostępniająca książki, czasopisma oraz  bazy literaturowe z dziedziny matematyki, które zapewniają szczegółowy i pełny przegląd publikacji w obrębie tej dziedziny.

ezb.jpg

Elektronische Zeitschriftenbibliothek (EZB, Electronic Journals Library) to baza czasopism elektronicznych, tworzona przez Bibliotekę Uniwersytecką w Regensburgu we współpracy z 664 instytucjami. EZB gromadzi naukowe e-czasopisma dotyczące wielu dziedzin nauki, m.in. z zakresu: inżynierii, technologii, architektury, informatyki, ekonomii, matematyki, nauk ścisłych. Wyłączone z gromadzenia są czasopisma popularnonaukowe. 

freetechbooks2.jpg

FreeTechBooks zawiera bezpłatne internetowe podręczniki i notatki do wykładów, które są legalnie i bezpłatnie dostępne w Internecie. Tematyka serwisu obejmuje: informatykę, inżynierię i programowanie. Ponadto, umożliwia przeglądanie, pobieranie oraz drukowanie wybranych materiałow lub plików bez opłat. Serwis nie przechowuje plików udostępnianych zasobów na swoich serwerach. Działa na zasadzie udostępniania linków do książek w formacie PDF lub HTML, dostępnych na stronach autorów i wydawców.

hindawi.png

Hindawi jest wydawcą publikującym i udostępniającym czasopisma w wolnym dostępie o tematyce obejmującej: nauki ścisłe, technologię, medycynę, nauki społeczne. Czasopisma publikowane i udostępniane przez Hindawi są indeksowane w czołowych abstraktowych i indeksujących bazach danych, takich jak Web of Science, Scopus, PubMed, INSPEC, Mathematical Reviews, and Chemical Abstracts.

intechopen.jpg

IntechOpen to wielodziedzinowy serwis udostępniający recenzowane książki na zasadach Open Access. Zakres tematyczny bazy obejmuje m.in.: nauki fizyczne, inżynierię i technologię, nauki o życiu, nauki o zdrowiu, nauki społeczne i humanistyczne. Zasób serwisu obejmuje obecnie ponad 5500 pozycji książkowych ( z tego blisko 2600 pozycji z nauk ścisłych, inżynierii i technologii).

internet_archive_logo.jpg

Internet Archive to cyfrowe archiwum, gromadzące i udostępniające liczne materiały multimedialne, m.in.: strony internetowe, książki i teksty, nagrania audio, materiały video, obrazy i programy komputerowe.

jstage.png

J-STAGE to elektroniczna platforma czasopism naukowych i technologicznych w Japonii, opracowana i zarządzana przez Japońską Agencję Nauki i Technologii (JST). J-STAGE ma na celu przyspieszenie szybkości komunikacji i zapewnienie umiędzynarodowienia informacji naukowych i technologicznych publikowanych w Japonii. Udostępniając platformę publikacji online, J-STAGE wspiera japońskie stowarzyszenia i organizacje badawcze poprzez publikację ponad 3000 czasopism, materiałów konferencyjnych i innych publikacji naukowych.

mdpilogo.png

MDPI Open Access Journals (Multidisciplinary Digital Publishing Institute) to serwis obejmujący 375 czasopism, zapewnia otwarty dostęp do pełnych tekstów, m.in.: z dziedziny nauk ścisłych, inżynierii, techniki, fizyki, ekonomii, biochemii, ochrony zdrowia.

oaji.jpg

Otwarta baza danych OAJI (Open Academic Journals Index) to baza czasopism naukowych i międzynarodowa platforma do indeksowania czasopism naukowych o otwartym dostępie, która udostępniania użytkownikom artykuły z wielu dziedzin nauki. The Current Global Index of the Journal (CGIJ) OAJI tworzony jest z uwzględnieniem aktualnych światowych trendów i wyzwań w zakresie indeksowania czasopism naukowych. CGIJ OAJI uwzględnia scjentometryczne bazy cytowań (WoS, Scopus), a także podstawową bazę otwartego dostępu (DOAJ).

ploslogo.png

Public Library of Science udostępnia ponad 19 000 recenzowanych artykułów w dwunastu własnych czasopismach elektronicznych z dziedziny nauk medycznych i biologii. Misją serwisu jest wspieranie postępu w nauce i medycynie, poprzez transformację komunikacji badawczej. Wszystkie materiały zamieszczone w bazie PLOS są dostępne na zasadach Open Access.

pbn1.png

Polska Bibliografia Naukowa to portal Ministerstwa Edukacji i Nauki gromadzący informacje o publikacjach polskich naukowców, dorobku publikacyjnym jednostek naukowych oraz o czasopismach polskich i zagranicznych. Stanowi on część składową Zintegrowanego Systemu Informacji o Nauce i Szkolnictwie Wyższym POL-on.

pkpindex.pngpkpindekslogo.png

Indeks PKP (Public Knowledge Project Index) to baza danych artykułów, książek i materiałów konferencyjnych, wykorzystująca bezpłatne aplikacje PKP Open Journal Systems, Open Monograph Press i Open Conference Systems. Indeks obejmuje wszystkie obszary tematyczne i zawiera treści wydawców z całego świata.

fundusze.png

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki LubelskiejPOWR.03.05.00-00-Z036/17