BAZY LICENCJONOWANE DOSTĘPNE W DOMENIE POLLUB.PL

Jak korzystać z zasobów elektronicznych Biblioteki spoza sieci PL?

notebook-g201095be7_1920_copy_1.jpg

mhe-ae-header-logo-accessengineering2x.png

AccessEngineering to wielokrotnie nagradzana inżynierska platforma referencyjna i dydaktyczna. Zawiera interdyscyplinarne treści zintegrowane z analitycznymi narzędziami do nauczania i uczenia się ułatwiające rozwiązywanie rzeczywistych problemów, planowanie i realizację programu nauczania oraz pomaga szybciej znajdować istotne informacje. Baza daje dostęp do pełnotekstowych monografii i podręczników, filmów wideo, interaktywnych tabel, grafik i ilustracji dotyczących inżynierii.

aippub.png

AIP Publishing jest spółką zależną non-profit w całości należącą do Amerykańskiego Instytutu Fizyki (AIP). Portfolio platformy AIP obejmuje wysoko cenione czasopisma (w tym rosnący zasób tytułów Open Access), które obejmują wszystkie obszary nauk fizycznych.

apsphysics.png

Publikacje APS physics (publikowane przez Amerykańskie Towarzystwo Fizyczne) jest platformą skupiającą 16 tytułów czasopism, w których zawarte są artykuły, wiadomości oraz komentarze na temat najnowszych badań z zakresu fizyki i nauk pokrewnych. Czasopisma Physical Review służą międzynarodowej społeczności fizyków recenzowanymi tekstami na temat najnowszych osiągnięć w dziedzinie fizyki.

logo_biblio.png

Ebookpoint BIBLIO to serwis działający na zasadach tradycyjnej biblioteki przeniesionej do sieci. Bazuje na ofercie znanych wydawnictw, w tym Grupy Helion, ale także małych, niszowych wydawców. Zakres dostępnej dla użytkowników PL literatury obejmuje informatykę, technikę i mechanikę, książki popularnonaukowe i akademickie. Ebookpoint BIBLIO oferuje w swoim zasobie oprócz ebooków także audiobooki.

Aby skorzystać z dostępnych zasobów należy założyć konto na stronie BIBLIO wykorzystując adres e-mail w domenie Politechniki Lubelskiej. Po aktywacji konta można "wypożyczyć" na swoje konto dowolną liczbę tytułów na okres 14 dni. Po upływie tego czasu następuje automatyczny zwrot z konta czytelnika.

Instrukcja rejestracji Ebook BIBLIO

building_typeds.jpg

Baza danych Building Types Online to źródło wiedzy o projektowaniu architektonicznym. Zawiera świetnej jakości plany i rysunki architektoniczne dużej kolekcji współczesnych budynków, od mieszkań i biur po muzea, szkoły i inne typy budynków. Wszystkie treści zostały napisane i wybrane przez światowej sławy autorów w dziedzinie projektowania architektonicznego.

ebscoebooks_logo.png

Szeroki wybór e-booków akademickich od najlepszych wydawców. Dzięki setkom tysięcy tytułów wolnych od DRM i zoptymalizowanemu sposobowi wyszukiwania i czytania w stworzonych przez bibliotekarzy akademickich kolekcjach e-booków, czytelnik zyskuje swobodny dostęp do literatury naukowej. Baza EBSCO eBook jest zintergrowana z EBSCOhost i EBSCO Discovery Service.

UWAGA: w celu otwarcia zasobu z e-bookami, po wyświetleniu ekranu Select Resource należy wybrać i kliknąć link EBSCOhost Web, a następnie na otwartej stronie zaznaczyć i kliknąć link Academic Research Source eBooks.

ep_large.png

Baza danych Emerald zapewnia dostęp do około 350 czasopism i 3000 książek m.in. z dziedziny inżynierii, ekonomii, zarządzania i marketingu. W bazie umieszczone są publikacje najlepszych specjalistów z poszczególnych dziedzin. Oferta zasobów skierowana jest do szerokiego grona odbiorców: do studentów, profesjonalistów oraz do pracowników naukowych uczelni i instytucji badawczo-rozwojowych.

emis_logo.png

Emerging Markets Information Service (EMIS) Intelligence – to serwis obejmujący wyselekcjonowane informacje biznesowe o rynkach wschodzących i rozwijających się. EMIS Intelligence oferuje dostęp do 745 źródeł informacji dotyczących Polski oraz wybranych państw z Europy Centralnej, Wschodniej i Południowej. Zasoby bazy obejmują materiały dotyczące takich dziedzin jak: ekonomia, finanse i zarządzanie oraz rachunkowość, biznes, prawo i polityka. Dla każdego kraju serwis oferuje dostęp do źródeł, w języku lokalnym i w języku angielskim.

EMIS Intelligence przewodnik użytkownika (j. ang.)

pwn_ibuk_libra_logo_poziom_tlo_kolor_rgb.png

Serwis IBUK Libra to platforma udostępniająca publikacje elektroniczne oraz zasoby edukacyjne Grupy PWN oraz kilkuset innych wydawców w języku polskim. Księgozbiór wirtualnej czytelni liczy ponad 2000 książek specjalistycznych, naukowych i popularnonaukowych.

ieeexplore_logo.png

Biblioteka cyfrowa IEEE Xplore (Institute of Electrical and Electronics Engineers) zapewnia dostęp do blisko 5,5 miliona pełnotekstowych dokumentów z najbardziej popularnych na świecie publikacji z zakresu elektroniki, elektrotechniki, informatyki, fizyki, inżynierii i technologii.

jcr.png

Journal Citation Reports jest narzędziem do oceny wartości merytorycznej czasopism naukowych, który umożliwia ocenę danego czasopisma oraz porównanie go z innymi w oparciu o zawarte w bazie współczynniki, głównie o wskaźnik IMPACT FACTOR oraz przy wykorzystaniu informacji o cytowaniach. Baza JCR jest składową serwisu Web of Science.

jestor2.png

JSTOR to cyfrowe archiwum materiałow naukowych z różnych dziedzin. JSTOR zapewnia dostęp do ponad 12 milionów artykułów w czasopismach naukowych, do książek i do podstawowych źródeł wiedzy w 75 dyscyplinach. Użytkownicy Biblioteki PL mogą korzystać z kolekcji Mathematics & Statistics.

logo1531237808.png

MathSciNet® oferuje dostęp do bazy danych zawierającej recenzje, streszczenia i informacje bibliograficzne dotyczące większości literatury z zakresu nauk matematycznych. Zawiera ponad 3,6 miliona pozycji i ponad 2,3 miliona bezpośrednich linków do oryginalnych artykułów. Każdego roku dodawanych jest ponad 125 000 nowych pozycji, z których większość jest klasyfikowana zgodnie z klasyfikacją przedmiotów matematycznych.

medline_1_3.png

Medline to baza będąca składową serwisu Web of Science. Medline jest bazą tworzoną przez Narodową Bibliotekę Medyczną USA, która zawiera: bibliografię, indeksy i abstrakty artykułów z ponad 5600 czasopism z zakresu medycyny (ponad 18 milionów rekordów), farmacji, pielęgniarstwa, stomatologii, weterynarii, ochrony zdrowia i nauk biomedycznych.

nature_logo.png

Nature (International Journal of Science) – jedno z najstarszych i najbardziej prestiżowych czasopism naukowych. Tygodnik Nature jest międzynarodowym czasopismem naukowym prezentującym odkrycia ze wszystkich dziedzin nauk przyrodniczych, inżynieryjnych oraz (rzadziej) ścisłych i ekonomicznych. 

sciencelogo.png

Science – czasopismo naukowe wydawane przez American Association for the Advancement of Science. Tygodnik Science publikuje badania i przeglądy naukowe, najnowsze wiadomości z dziedziny nauk przyrodniczych, opinie na temat polityki naukowej oraz inne materiały dotyczące nauki i technologii oraz badań naukowych.

science_directlogo.png

Baza ScienceDirect to jedna z największych na świecie pełnotekstowych kolekcji opublikowanych artykułów badawczych, prowadzona przez wydawnictwo Elsevier. Zawiera ponad 2 mln artykułów z ponad 2000 czasopism naukowych, jak również liczne serie naukowe. Zakres tematyczny obejmuje nauki techniczne, matematyczno-przyrodniczne, medycynę, chemię, fizykę, ekonomię oraz wiele innych.

scopus1.png

Scopus to wielodziedzinowa baza cytowań i abstraktów recenzowanych czasopism naukowych, książek i materiałów konferencyjnych. Baza Scopus wyposażona jest w narzędzia do śledzenia, analizowania i wizualizacji badań naukowych. Zapewnia najbardziej wszechstronny przegląd światowych wyników badań w dziedzinie nauk ścisłych, technologii, medycyny, nauk społecznych, sztuki i nauk humanistycznych.

pobrane_1.jpg

Baza zawiera pełne teksty artykułów z czasopism i książek, opublikowanych przez koncern wydawniczy Springer Verlag oraz Kluwer Academic Publishers. Zakres tematyczny publikacji obejmuje: nauki techniczne, ekonomię, biznes, chemię, fizykię, biologię i ochronę środowiska, matematykę i informatykę, statystykę, prawo oraz medycynę.

totalmateria_1.png

Kompleksowa baza materiałowa na świecie, obejmująca właściwości około 490000 różnych materiałów konstrukcyjnych, m.in. metali, polimerów, ceramiki, kompozytów i materiałów niemetalicznych. Szereg narzędzi zaimplementowanych na platformie (Total Metals, PolyPLUS, DataPLUS, SmartComp i in.) umożliwia m.in.: wyszukanie informacji dotyczących właściwości materiałów, ich porównanie, identyfikację nieznanych materiałów oraz dostęp do danych takich jak: na temat korozji, wymiarów, tolerancji i powłok dla tysięcy różnych materiałów konstrukcyjnych i inżynierskich.

transtech1.png

Trans Tech Publications (Scientific.Net) jest platformą udostępniającą czasopisma akademickie, książki, materiały konferencyjne i monografie naukowe z zakrersu inżynierii materiałowej i nauki o materiałach.

wos.png

Web of Science (WoS) to pakiet baz abstraktowo-bibliometrycznych (tzw. indeksów cytowań), wydawanych przez firmę Thomson Reuters (poprzednio: Filadelfijski Instytut Informacji Naukowej). Zawiera ocenę bibliometryczną cytowań czasopism naukowych. W skład wchodzą indeksy: Science Citation Index Expanded (SCIE), Social Sciences Citation Index (SSCI), Art & Humanities Citation Index (AHCI), Conference Proceedings Citation Index (CPCI). SCIE, SSCI i AHCI znane są jako pakiet: Web of Science (WoS). Pakiet Web of Science tworzy również baza bibliometryczna: Journal Citation Reports (JCR).

wileylogo.png

Baza Wiley Online Library w licencji krajowej od 2023 r. obejmuje 491 czasopism wykaz tytułów czasopism.

 

Licencja krajowa Wiley obejmuje także dostęp do pełnych tekstów 2450 książek elektronicznych wydanych w latach 2009 i 2015 z takich dziedzin jak m.in: biznes, finanse i zarządzanie, chemia, inżynieria chemiczna, inżynieria biomedyczna, informatyka, architektura, fizyka, ekonomia, finanse, matematyka i medycyna.

fundusze.png

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki LubelskiejPOWR.03.05.00-00-Z036/17