Jak korzystać z zasobów elektronicznych Biblioteki spoza sieci PL?
BazTOL to dziedzinowy przewodnik po zasobach sieciowych o kontrolowanej jakości (subject gateway). W portalu zgromadzone są opisy (wraz z aktualnymi adresami internetowymi) polskich publikacji naukowych, baz danych, witryn i serwisów zamieszczonych w sieci. Zasoby BazTOL tematycznie związane są z naukami technicznymi i ukierunkowane na dziedziny związane z obszarem zainteresowań akademickich. Zasoby internetowe w BazTOL są stale kontrolowane, a ich opisy podlegają regularnej aktualizacji.
EngNet® to usługa przewodnika po katalogach/wyszukiwarkach/nabywcach przeznaczona specjalnie dla branży inżynieryjnej, umożliwiająca inżynierom, technikom, handlowcom itp. znajdowanie informacji i skuteczną komunikację z dostawcami w branży inżynieryjnej. EngNet został opracowany przez inżynierów dla inżynierów, aby zaspokoić zapotrzebowanie na łatwo dostępne, dokładne informacje.
EngNet to usługa dla branży inżynieryjnej, która zapewnia użytkownikom bezpłatną wyszukiwarkę. Pozostałe zaawansowane usługi są płatne i zapewniają kompletne i kompleksowe medium marketingowe dla firmy inżynierskiej i/lub osoby.
Fidmath – Usługa Informacji Matematycznych jest centralnym punktem dostępu do wyszukiwania informacji matematycznych. Pozwala na wyszukiwanie zarówno konwencjonalnych form przekazu, jak i zasobów elektronicznych.
W jednym zapytaniu można jednocześnie wyszukiwać literaturę w bibliotekach, artykuły dostępne online, spisy treści czasopism naukowych, a także strony internetowe poświęcone matematyce.
https://fidmath.de/ – wersja serwisu w języku niemieckim
Portal komunikacji naukowej stworzony przez Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW. W serwisie dostępne są czasopisma i książki wydawnictw: Elsevier i Springer zakupione w ramach licencji krajowej (dostęp do pełnych tekstów po zalogowaniu się przez serwer HAN)oraz otwarte zasoby polskie.
Jisc – brytyjska organizacja non-profit zajmująca się usługami i rozwiązaniami cyfrowymi w sektorach szkolnictwa wyższego, rozwoju umiejętności i kształcenia. Jisc zajmuje się m.in. rozwojem i wdrażaniem technologii cyfrowych w edukacji i badaniach w Wielkiej Brytanii. Usługi skupiają się na obsłudze współdzielonej infrastruktury cyfrowej, negocjacjach ogólnobranżowych umów z dostawcami IT i wydawcami komercyjnymi oraz na zapewnieniu porad i praktycznej pomoc dla uniwersytetów, szkół wyższych i instytucji edukacyjnych.
Polska wersja portalu Khan Academy zawiera materiały złożone z filmów, ćwiczeń i artykułów wspomagających naukę matematyki, przedmiotów przyrodniczych, programowania i wielu innych dziedzin. Dostępne na zawsze za darmo dla uczniów, studentów i nauczycieli.
Wortal Nowa Energia gromadzi i udostępnia informacje z zakresu energetyki m.in. z zakresu nowoczesnych rozwiązań technicznych, innowacji, wdrożeń, rozwiązanń z zakresu ochrony środowiska, odnawialnych źródeł energii, automatyki, informatyki, finansów oraz efektywnego wykorzystania energii elektrycznej.
TIB Document Delivery dostarcza klientom ze świata nauki, badań i przemysłu informacje specjalistyczne i badawcze. Usługa Dostarczania dokumentów TIB umożliwia szybkie dostarczanie kopii z publikacji drukowanych (artykuły z czasopism i fragmenty monografii), wypożyczanie i wysyłanie wszystkich nośników, które można wypożyczyć z TIB, zazpewnia bezpośredni dostęp do pełnych tekstów elektronicznych w wersji bezpłatnej(Open Accsess), a także umożliwia sprzedaż cyfrową pojedynczych artykułów (pay-per-view).
Dostarczanie dokumentów TIB jest skierowane zarówno do klientów akademickich, komercyjnych, jak i osób prywatnych, zarówno w Niemczech, jak i poza nimi. Ponadto inne biblioteki na całym świecie mogą zamawiać w TIB literaturę dla swoich klientów.
WorldWideScience.org to globalna brama (science gateway) naukowa składająca się z krajowych i międzynarodowych naukowych baz danych i portali. WorldWideScience.org zapewnia kompleksowe przeszukiwanie baz danych z całego świata oraz wyszukiwanie i tłumaczenie w czasie rzeczywistym rozproszonej na całym świecie wielojęzycznej literatury naukowej.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17