Jak korzystać z zasobów elektronicznych Biblioteki spoza sieci PL?
The electronic Library of Mathematics zawiera czasopisma internetowe, zbiory artykułów, monografie i inne zasoby elektroniczne z dziedziny matematyki. Wszystkie materiały są w formie elektronicznej, a dostęp jest ogólnie bezpłatny, z wyjątkiem niektórych czasopism z embargiem na okres czasu po którym zasoby stają się swobodnie dostępne (najczęściej jest to 6 miesięcy od momentu publikacji, chyba że w umowie wydawniczej zapisane jest inaczej).
The European Library została stworzona w celu zaspokojenia potrzeb społeczności naukowej na całym świecie. Portal internetowy oferuje szybki i łatwy dostęp do zbiorów 48 Bibliotek Narodowych Europy i wiodących europejskich bibliotek naukowych. Użytkownicy mogą przeszukiwać i wykorzystywać ponad 26 394 274 pozycji cyfrowych i 168 238 832 rekordów bibliograficznych. Obiekty pochodzą z instytucji zlokalizowanych w krajach będących członkami Rady Europy i obejmują zarówno zapisy katalogowe, jak i pełnotekstowe książki, magazyny, czasopisma i nagrania audio. Wśród przeszukiwalnych obiektów reprezentowanych jest trzydzieści pięć różnych języków.
Europeana zapewnia specjalistom, nauczycielom i badaczom cyfrowy dostęp do materiałów z zakresu dziedzictwa kulturowego Europy. Udostępniane są miliony obiektów dziedzictwa kulturowego z około 3700 różnych instytucji w całej Europie (galerii, bibliotek, archiwów i muzeów), m.in.dzieła sztuki, książki, muzyka i filmy na temat sztuki, gazety, szeroko pojęta nauka i wiele więcej.
FBC – Federacja Bibliotek Cyfrowych to serwis internetowy, którego podstawowym celem jest gromadzenie, przetwarzanie i udostępnianie informacji on-line o zbiorach polskich instytucji nauki i kultury. FBC to duża sieć współpracujących ze sobą polskich instytucji kultury i nauki. Zawiera 6625403 obiekty w wolnym dostępie i 1643890 obiektów w ograniczonym dostępie.
Wirtualna Biblioteka Inżyniera® to przedsięwzięcie polegające na niekomercyjnym udostępnianiu informacji w postaci opracowań, referatów i innych publikacji przekazanych nieodpłatnie przez ich Autorów i udostępnianych także nieodpłatnie całemu środowisku inżynierskiemu w formie elektronicznej w formacie pdf, poprzez internet.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17