Była sobie książka

Kierownik projektu: mgr Anna Pomorska-Kowalczyk

Współorganizatorzy: mgr Ewa Hetman, mgr Katarzyna Krygier-Durakiewicz, mgr Wojciech Morek

Warsztaty edukacyjne połączone z wykładem, w trakcie których uczestnicy zapoznali się z historią książki.

Koń i człowiek – 5500 lat wspólnej historii

Kierownik projektu: mgr Anna Powałka

Współorganizatorzy: Janusz Jaworski

Uczestnicy projektu odkryli korzyści zdrowotne i psychiczne, jakie daje jazda konna i kontakt z końmi. Odbyli podróż w czasie przez fascynującą historię polskich tradycji kawaleryjskich. Poznali część z 600 konizmów obecnych w języku polskim.

Potyczki językowe

Kierownik projektu: dr Magdalena Chołojczyk

Współorganizatorzy: mgr inż. Katarzyna Pełka-Smętek, mgr Łukasz Maj, dr Elżbieta Nazaruk, dr Anna Kołtunowska, mgr Anna Strojek

Za pośrednictwem rozmaitych quizów oraz gier planszowych i karcianych młodzież zgłębiła zasady języka polskiego. Wspólnie spróbowaliśmy odkryć, czy język polski jest taki straszny, jak go pokazują w memach, i poznaliśmy tajniki pracy redaktora w wydawnictwie.

Poszukiwany, poszukiwana – czyli o różnych sposobach wyszukiwania informacji

Kierownik projektu: mgr Magdalena Ginalska

Współorganizatorzy: mgr Paulina Artymiuk-Broda, mgr Aleksandra Żydek

W trakcie zajęć uczestnicy przez gry i zabawy dowiedzieli się jak zmieniały się sposoby zdobywania informacji na przestrzeni lat. Mieli okazję wyszukiwać informacje w różnych źródłach, od encyklopedii do “wujka Google". Na koniec dzieci wykonały zakładki do książek.

Tajemnice radia

Kierownik projektu: mgr Blanka Malczarska

Współorganizatorzy: mgr Agnieszka Wiśniewska, mgr Norbert Gabrylewicz

Prelekcja połączona z prezentacją multimedialną przybliżyła uczestnikom historię radia, z uwzględnieniem jego początków, odkrycia fal radiowych, rozwoju nadajników i odbiorników oraz roli Tesli. Zostały omówione różne typy radioodbiorników i ich zastosowanie. Warsztaty umożliwiły praktyczne doświadczenie, takie jak uruchamianie radia kryształkowego, poznawanie lamp radiowych i zapoznanie się z historycznymi odbiornikami.

Tysiąc lat przed klawiaturą

Kierownik projektu: mgr Anna Pomorska-Kowalczyk

Współorganizatorzy: mgr Ewa Hetman, mgr Katarzyna Krygier-Durakiewicz, mgr Wojciech Morek

Warsztaty edukacyjne połączone z wykładem, w trakcie których uczestnicy zapoznali się z historią powstania i rodzajami pisma oraz wypróbowali różne narzędzia i techniki pisania stosowane na przestrzeni wieków.

Nauka pełna zabawy z Centrum Informacji Naukowo-Technicznej PL

Kierownik projektu: mgr Paulina Artymiuk-Broda

Współorganizatorzy: mgr Magdalena Ginalska, mgr Ewa Hetman, mgr Aleksandra Żydek, dr Magdalena Chołojczyk

Stoisko Centrum Informacji Naukowo-Technicznej Politechniki Lubelskiej na Lubelskim Pikniku Naukowym. Dla najmłodszych przygotowaliśmy liczne zadania rozwijające logiczne myślenie z wykorzystaniem gier i klocków LEGO. Dzieci miały okazję zagrać w grę memory o tematyce lotniczej. Ponadto, przygotowaliśmy zadania dla dzieci lubiących kreatywne działania, w ramach których mogły wykonać własne zakładki do książek, używając materiałów z odzysku oraz pieczątek. Uczestnicy mogli również wykonać pamiątkowe zdjęcie w naszej cintowej instaramce.

fundusze.png

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki LubelskiejPOWR.03.05.00-00-Z036/17