Kierownik projektu: mgr Paulina Artymiuk-Broda
Współorganizatorzy: mgr Ewelina Mikos, mgr Aleksandra Żydek, mgr Magdalena Ginalska, Ryszard Górecki
Projekt był realizowany na XVIII Lubelskim Pikniku Naukowym. Dla najmłodszych przygotowaliśmy liczne zadania rozwijające kreatywne myślenie. Dzieci miały okazję zrobić własną przypinkę ze swoim rysunkiem oraz zaprojektować zakładkę do książki. Uczestnicy mogli wykonać pamiątkowe zdjęcie w bibliotecznej instaramce.
Kierownik projektu: mgr Katarzyna Pełka-Smętek
Współorganizatorzy: dr Magdalena Chołojczyk, mgr Anna Strojek
Uczestnicy zapoznali się z warsztatem genealoga, dowiedzieli się jak zbudować własne drzewo genealogiczne, z jakich źródeł i metod poszukiwania skorzystać i jak nie popełnić błędu, szukając informacji o swoich przodkach.
Kierownik projektu: mgr Monika Szarama
Współorganizatorzy: mgr Stanisława Pietrzyk-Leonowicz, mgr Łukasz Tomczak
Projekt przybliżył dzieciom podstawy pracy z metadanymi i danymi przy wykorzystaniu metody playful learning, w tym uświadomienie korzyści płynących z metodycznego podejścia, uporządkowania i zarządzania danymi na przykładzie konstrukcji z klocków LEGO.
Kierownik projektu: mgr Magdalena Ginalska
Współorganizator: mgr Aleksandra Żydek
Uczestnicy wzięli udział w grze z elementami escape room. Ich zadaniem było rozwiązywanie zagadek i quizów oraz odnajdywanie wskazówek, ukrytych w Bibliotece.
Kierownik projektu: mgr Joanna Adamczuk
Współorganizatorzy: mgr Monika Borecka, dr Anna Kołtunowska
W trakcie zajęć uczestnicy dowiedzieli się, czym dokładnie są wynalazki. Poznali ciekawe przykłady odkryć. Zobaczyli, jak wyglądały zaraz po powstaniu, wprowadzeniu do powszechnego użytkowania oraz jak będą wyglądały i do czego będą służyły w przyszłości. Dowiedzieli się jakie są obecnie na świecie najdziwniejsze wynalazki i jakie jest ich zastosowanie. Na zakończenie zajęć wykonali makietę ogrodu przyszłości i zbudowali telefon kubkowy.
Kierownik projektu: mgr Anna Gońka
Współorganizatorzy: mgr Anna Powałka, mgr inż. Dariusz Bielecki
Warsztat edukacyjny połączony z wykładem, w trakcie którego uczestnicy zapoznali się z historią powstania i rodzajami pisma, wypróbowali różne narzędzia i techniki pisania stosowane na przestrzeni wieków.
Kierownik projektu: mgr Anna Pomorska-Kowalczyk
Współorganizatorzy: mgr Katarzyna Krygier-Durakiewicz, mgr Wojciech Morek
Warsztat edukacyjny połączony z wykładem, w trakcie którego uczestnicy zapoznali się z historią powstania i rodzajami pisma, wypróbowali różne narzędzia i techniki pisania stosowane na przestrzeni wieków.
Kierownik projektu: mgr Paulina Artymiuk-Broda
Współorganizatorzy: mgr Ewelina Mikos
Uczestnicy podczas prezentacji multimedialnej poznali znaczenie znaków i infografik, które spotykamy w przestrzeniach przyrody: w parkach, lasach i na szlakach górskich. Nabytą wiedzę utrwalili podczas pracy w grupach projektując własną tablicę informacyjną „Zasady zachowania w lesie”.
Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z XVIII edycji Lubelskiego Festiwalu Nauki |
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17