Identyfikatory dla naukowców

  1. ORCID (Open Researcher and Contributor ID)
    Unikalny identyfikator naukowców, który ułatwia powiązanie autorów z ich publikacjami. Składa się z 16 cyfr podzielonych na cztery równe części i zapisanych w formie orcid.org/oznaczenie numeryczne.
    Filmy instruktażowe: Instrukcja:
  2. Web of Science ResearcherID
    To identyfikator przydzielany przez Clarivate Analytics w ramach bazy Web of Science. Umożliwia naukowcom śledzenie cytowań i ich dorobku publikacyjnego.
     
  3. Scopus Author Identifier
    To identyfikator przydzielany przez bazę danych Scopus. Umożliwia rozróżnienie autorów i agregację ich publikacji w jednej bibliografii.
     
  4. ISNI (International Standard Name Identifier)
    Certyfikowany przez ISO globalny standard identyfikacji dla osób i organizacji zaangażowanych w tworzenie i dystrybucję dzieł, w tym badaczy, wynalazców, pisarzy, artystów, wykonawców, producentów i wydawców.

Portale dla naukowców

  1. ResearchGate
    Bezpłatny serwis społecznościowy skierowany do naukowców i studentów. Jego użytkownicy mogą zarządzać własną listą publikacji, bezpośrednio przejętą z fachowych baz danych, zawierających ponad 30 milionów haseł. W ResearchGate działa mechanizm rekomendacji: można polecać publikacje wykazujące podobieństwo tematyczne do własnych opracowań i wspólnych dziedzin badawczych, a także prace użytkowników o zbliżonym profilu działalności naukowej. Zasób publikacji portalu ResearchGate obejmuje siedem głównych baz danych oraz ponad 1000 źródeł typu OpenSource.
  2. Google Scholar
    Wyszukiwarka artykułów naukowych. Z jej pomocą można odszukać rozmaite prace naukowe, książki, streszczenia i opinie sądowe, pochodzące z wydawnictw naukowych, uczelni wyższych, repozytoriów i wielu innych stron internetowych. Umożliwia założenie indywidualnego profilu autora oraz automatyczne zliczenia cytowań i wskaźników dostępnych w tej usłudze.
  3. Academia.edu
    Prosty i przejrzysty serwis społecznościowy dla naukowców z dużą liczbą publikacji. Można tutaj umieścić teksty i sprawdzać, kto je przegląda.
     
  4. Scientix
    Międzynarodowy serwis społecznościowy zajmujący się metodyką nauczania przedmiotów ścisłych i przyrodniczych. Otwarty dla wszystkich zainteresowanych tym tematem.
     
  5. Ludzie Nauki
    Jest to wyszukiwarka zapewniająca dostęp do profili polskich naukowców. Pozwala na sprawdzanie najnowszych osiągnięć badaczy i dostęp do ich publikacji, nie tylko naukowcom, ale także przedsiębiorcom chcącym wprowadzić innowacyjne rozwiązania, a także osobom zainteresowanym polską nauką. Udostępnia dane rozproszone w państwowych systemach nauki i szkolnictwa wyższego.
     
  6. Polska Bibliografia Naukowa (PBN)
    Gromadzi informacje o dorobku polskich naukowców i polskich jednostek naukowych. Przechowuje katalog osób w oparciu o system POL-on, który zbiera dane na temat nauki i szkolnictwa wyższego w całej Polsce.

fundusze.png

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki LubelskiejPOWR.03.05.00-00-Z036/17