Zainspiruj się i zyskaj motywację, aby rozpocząć pisanie lub poprawić swoje umiejętności, korzystając z doświadczeń najwyższej klasy wydawnictwa naukowego. Zarejestruj się na wszystkie sesje lub na poszczególne, w zależności od Twoich potrzeb.
22.11.2022, godz. 11:30
Podczas warsztatów autorskich dostarczymy porady i wskazówki dla autorów, które mogą pozytywnie wpłynąć na poprawę jakości manuskryptów, a tym samym zwiększyć szanse na przyjęcie prac do publikacji w renomowanych, międzynarodowych czasopismach.
Podczas szkolenia omówimy strukturę artykułu, a także dobre praktyki i wskazówki dotyczące pisania pracy i zgłaszania tekstu do publikacji. Zostaną poruszone zagadnienia procesu redakcyjnego, jak również kwestie etyczne, z którymi na co dzień spotykają się autorzy, recenzenci, redaktorzy i wydawcy.
23.11.2022, godz. 11:30
Podczas webinarium zapoznamy autorów z dobrymi praktykami w zakresie wyboru czasopism do czytania i publikowania w oparciu o sprawdzone źródła i informacje.
Pokażemy, jak posługiwać się dostępnymi narzędziami i wskaźnikami bibliometrycznymi umożliwiającymi znalezienie, wybór i ocenę czasopism naukowych w wybranych dyscplinach naukowych oraz w oparciu o tematy badawcze. Uczestnicy poznają zasady, o których należy pamiętać przy stosowaniu wskaźników bibliometrycznych, a także dowiedzą się, jakie narzędzia warto stosować, aby mądrze wybrać dobre czasopismo do publikacji własnej pracy badawczej.
24.11.2022, godz. 11:30
Dołącz do nas podczas dyskusji na temat pisania i publikowania artykułów naukowych. Panelistami będą wybrani autorzy z Polski, którzy z sukcesem opublikowali artykuły w cenionych czasopismach Elsevier.
Podczas spotkania z autorami porozmawiamy na tematy takie jak ulepszanie procesu pisania prac naukowych, dobre praktyki z publikowania artykułów w czasopismach naukowych o wysokiej reputacji, czy porady dotyczące wzmacniania widoczności dorobku naukowego autora i jego rozpoznawalności w środowisku naukowym.
Zachęcamy do uczestnictwa.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17