Oferta pracy na stanowisku kierownika Działu Usług Biblioteczno-Informacyjnych

01.08.2023 Uczelnia

Dyrektor
Centrum Informacji Naukowo-Technicznej Politechniki Lubelskiej
ogłasza konkurs na stanowisko:

KIEROWNIKA
Działu Usług Biblioteczno-Informacyjnych

Instytucja: Centrum Informacji Naukowo-Technicznej PL, Biblioteka

Miasto: Lublin

Stanowisko: kierownik

Zakres obowiązków:

  • koordynacja i zapewnienie właściwej organizacji i jakości pracy w Dziale Usług Biblioteczno-Informacyjnych (dalej: DUBI);
  • sprawowanie nadzoru nad przebiegiem realizacji zadań DUBI;
  • prowadzenie szkoleń bibliotecznych i specjalistycznych dla studentów i pracowników;
  • określenie strategii i kierunków rozwoju DUBI w zakresie informacji naukowej, normalizacyjnej i patentowej;
  • sprawowanie nadzoru nad rozwojem kadry DUBI, jej kształceniem oraz doskonaleniem zawodowym;
  • współpraca z innymi jednostkami PL, bibliotekami, innymi instytucjami.

Tryb pracy:

  • etat;
  • umowa o pracę, praca zmianowa, dyżury sobotnie.

Wymagania stawiane kandydatowi:

  • wykształcenie: wyższe magisterskie, preferowane kierunkowe;
  • doświadczenie w pracy w bibliotece akademickiej;
  • dyspozycyjność.

Kwalifikacje i umiejętności:

  • znajomość zasobów elektronicznych dostępnych w licencji krajowej;
  • biegła znajomość języka angielskiego (minimum poziom B2);
  • biegła znajomość obsługi komputera oraz pakietu MS Office;
  • łatwość nawiązywania kontaktów interpersonalnych i wysoka kultura osobista;
  • otwartość na ustawiczne dokształcanie.

Dodatkowymi atutami kandydata/kandydatki są:

Doświadczenie w kierowaniu zespołem,  praca w oddziale udostępniania zbiorów; znajomość systemu Alma, doświadczenie w prowadzeniu zajęć z przysposobienia bibliotecznego/informacji naukowej, studia/kursy z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi.

Wymagane dokumenty:

  • CV;
  • list motywacyjny;
  • klauzula zgody na przetwarzanie danych osobowych w procesie rekrutacji (RODO) – formularz w załączeniu.

Osoba do kontaktu: W sprawie rekrutacji proszę kontaktować się z Anną Powałką (Sekretariat CINT), ul. Nadbystrzycka 36C, 20-618 Lublin, tel. +48 81 5384677.

Dokumenty prosimy przesyłać na adres e-mail: sekretariat.bg@pollub.pl
do 29 września 2023 r.

Informacje dodatkowe:

Oferujemy:

  • stabilne zatrudnienie w bibliotece akademickiej;
  • wynagrodzenie zasadnicze oraz system premiowy;
  • atrakcyjne świadczenia socjalne (dofinansowanie wypoczynku, zajęcia sportowe);
  • możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych poprzez udział w branżowych konferencjach krajowych i zagranicznych, w programie Erasmus+, w szkoleniach dla pracowników PL.

Pliki do pobrania
klauzula_rodo_dubi.pdf 34.86KB [ .pdf ]