Uchylamy rąbka tajemnicy i przedstawiamy pierwszych prowadzących warsztaty podczas tegorocznej edycji seminarium ONPP 2024. :D Max Dumoulin (VP of Portfolio Innovation for Elsevier's Academic Information Systems) i Katarzyna Patyrak (Research Solutions Manager) z Elsevier zapraszają na warsztaty: Managing the Open Science (r)evolution.
Uczestnicy zagłębią się w złożoność realizacji zasad Otwartej Nauki. Ta interaktywna sesja zaprasza uczestników do zaangażowania się w dialog z koleżankami i kolegami w celu omówienia dotychczasowych doświadczeń i planów na przyszłość w perspektywie rozwoju ich macierzystych uczelni i jednostek. Dołącz do nas, aby wziąć udział w tym produktywnym spotkaniu. Wspólnie będziemy odkrywać nieoczywiste aspekty Otwartej Nauki i identyfikować możliwości wprowadzenia istotnych zmian!
Max Dumoulin jako wiceprezes ds. innowacji w grupie Academic Information Systems firmy Elsevier ściśle współpracuje z instytucjami akademickimi na całym świecie, przewodząc opracowywaniu nowych koncepcji innowacyjnych usług i produktów. Niektóre z tych projektów były realizowane z uniwersytetami w jego rodzinnej Holandii, wokół Open Science i Economic Impact.
Katarzyna Patyrak przez 7 lat pracowała w środowisku naukowym. W tym czasie aktywnie reprezentowała doktorantów i młodych naukowców w dyskusji nad kształtem nauki i szkolnictwa wyższego w Polsce, a w szczególności nad nowym systemem ewaluacji badań naukowych. Jako Customer Consultant, a następnie Research Solutions Manager współpracowała z największymi uczelniami oraz ministerstwami w 20 krajach Europy Środkowej i Wschodniej, a dziś jako Solutions Account Manager wspiera instytucje naukowe w zarządzaniu ich potencjałem badawczym oraz w dbaniu o widoczność naukową. Pasjonuje się systemami ewaluacji badań naukowych oraz szeroko pojętą tematyką jakości danych.
Wszystkich, którzy jeszcze tego nie uczynili, zachęcamy do wizyty w Lublinie i do rejestracji na 8. Seminarium z cyklu: „Otwieranie Nauki: Praktyka i Perspektywy” pod hasłem: „Strategie rozwoju Otwartej Nauki” (14–15 listopada 2024).
https://onpp2024.pollub.pl/rejestracja-na-seminarium/account_type-3.html
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17