Zadaniem Biblioteki CINT PL jest wspieranie studiowania, prac naukowych i przedsięwzięć badawczych i zawodowych wymagających specjalistycznego piśmiennictwa. Studentom i pracownikom naszej Uczelni oferujemy literaturę naukową, skrypty, podręczniki i wydawnictwa informacyjne z zakresu nauk technicznych i pokrewnych oraz czasopisma ogólne, naukowe i fachowe. Gromadzimy polskie bieżące piśmiennictwo techniczne i duży wybór literatury zagranicznej. Posiadamy ok. 150 tys. książek, prenumerujemy 101 tytułów polskich czasopism drukowanych i 5 tytułów zagranicznych. Udostępniamy nasze zasoby w dogodnych godzinach w Wypożyczalni, Czytelni Ogólnej oraz czterech czytelniach zlokalizowanych na wydziałach: Mechanicznym, Budownictwa i Architektury, Zarządzania i Podstaw Techniki oraz Inżynierii Środowiska. Są one usytuowane na terenie miasteczka Politechniki przy ul. Nadbystrzyckiej. Informacja o całości zbiorów książkowych i czasopiśmienniczych dostępna jest poprzez katalog komputerowy, za jego pomocą możliwe jest składanie zamówień na potrzebne pozycje.

Praktyków zainteresują nasze zasoby z zakresu patentów – udostępniane w czytelni Wydziału Mechanicznego, oraz normalizacji - udostępniane w bibliotekach wydziałowych.

W zasięgu sieci komputerowej PL oferujemy dostęp do źródeł danych: do Państwa dyspozycji są bazy zarówno pełnotekstowe jak i bibliograficzne, bazy abstraktowe czasopism, artykułów naukowych i książek czołowych wydawców światowych. Liczba elektronicznych baz danych sukcesywnie wzrasta. Do ulubionych przez studentów źródeł należą bazy zawierające książki w języku polskim – IBUK Libra i BIBLIO. Nasze własne bazy to Publikacje Pracowników Politechniki Lubelskiej oraz wyszukiwarka InfonaNet ułatwiająca dostęp do czasopism. Uczymy użytkowników posługiwania się tym bogatym instrumentarium.

Udostępniamy również Bibliotekę Cyfrową Politechniki Lubelskiej, której celem jest internetowy dostęp do zasobów edukacyjnych i naukowych naszej Uczelni oraz dokumentów związanych z jej historią, a także historią nauki i techniki naszego regionu.

Należymy do Narodowego Uniwersalnego Katalogu Centralnego NUKAT, a za jego pośrednictwem do katalogu światowego WorldCat (OCLC).

fundusze.png

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki LubelskiejPOWR.03.05.00-00-Z036/17